Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Rysiu

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
12 lat 7 mc
W schronisku od:
Maj 2020
Nr ewidencji:
39/154/2020/P
Miejsce pobytu:
Hotelik w Wilkowicach k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831, Ola 500 141 184
Wesprzyj finansowo Rysia
Opis Pieska

Nie mogliśmy już dłużej patrzeć jak Rysiu miota się w schroniskowym zgiełku. Hałas, codzienny harmider to nie miejsce dla zagubionego, starszego psa. Dziś już bezpieczny, w spokojnym miejscu w końcu pozna co to lepsze życie. Rysiu ma już swoje lata i oczka powoli nie są już sokole, dlatego też może Rysiu, na razie boi się nadmiernego dotyku i gwałtownych ruchów? Dyskomfort sprawia "gmeranie" mu w okolicach głowy, ale daje sobie już założyć obróżkę oraz zapiąć smycz :) Trzeba to jednak robić powolutku, bo Rysiu to naprawdę wrażliwy chłopak. W swoim domku z pewnością szybciej się otworzy. Nasz podopieczny lubi spokój i większość czasu przesypia. Jest zdrowym psiakiem. Może zabrzmi to nieprofesjonalnie, ale tu nie potrzeba behawiorysty - potrzeba cierpliwości, ciepła, miłości oraz świadomości potrzeb starszego już psa. Adoptuj Rysia :)

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.