Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Kajtek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
10 lat 7 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2020
Nr ewidencji:
46/184/2020/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
przyjazny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

KAJTEK został nam do schroniska oddany, nie jest już młodym psiakiem, gdyż ma 8 lat (ur. ok 2012 r). Jest pieskiem w typie teriera, nie tylko z wyglądu charakteryzuje rasy tego typu, ale również i z charakteru. Jest z niego prawdziwy francuski piesek - dosłownie, jest dość wybredny. Jak na teriery przystało lubi się bawić piłeczkami oraz lubi sobie po psiemu pogadać, czyli poszczekać. Nie polecamy go do domu z dziećmi, nie lubi zbyt bliskiego kontaktu z ludźmi, których nie zna i niezbyt lubi, kiedy ktoś mu przeszkadza w jedzeniu. Wiemy, że toleruje koty i psy. Kajtuś szuka domu, gdzie będzie miał zapewniony spokój, odpowiednią opiekę i przede wszystkim dom, w którym będzie się czuł bezpiecznie.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.