Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Amor

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat
W schronisku od:
Sierpień 2021
Nr ewidencji:
81/321/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

AMOR stosunkowo niedawno został oddany do naszego schroniska, ponieważ jego właściciel zmarł. W jego oczach nadal widać ból i tęsknotę. AMOR został sam i nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Z nadzieją wypatruje, czy ktoś w końcu go stąd zabierze. AMOR jest psem wręcz idealnym. Spokojnie chodzi na spacerze, nie wykazuje agresji wobec innych psów i co najważniejsze, kocha człowieka. Cały czas jest wpatrzony w człowieka i domaga się pieszczot. AMOR także lubi zabiegi pielęgnacyjne i w żadne sposób przy nich nie protestuje. Po jego zachowaniu po prostu widać, że był bardzo dobrze traktowany i miał dużo miłości. AMOR ma około 5 lat (ur. 2016 rok). Jest spokojnym i stabilnym psem, który sprawdzi się w każdej rodzinie. Myślimy, że z dziećmi powinien się bez problemu dogadać, oczywiście zachowując pewne granice. Warto pamiętać, że pies to nie zabawka dla dziecka. AMOR i jego złamane serce czeka na rodzinę, która okaże mu tyle miłości, aby zapomniał o straconym dawnym życiu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.