Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Megan

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
7 lat 2 mc
W schronisku od:
Maj 2022
Nr ewidencji:
17/65/2022/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
przyjazny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

MEGAN to duża, około 7-letnia sunia (ur. ok 2015 rok). Jest bardzo żywiołowa i energiczna. Z pewnością powinna trafić do młodych i aktywnych osób, które poradzą sobie z jej temperamentem. MEGAN początkowo została znaleziona w 2021 roku i wkrótce została adoptowana, jednak po paru miesiącach została oddana z powrotem do schroniska. Dlatego teraz na nowo szuka domu. MEGAN w poprzednim domu miała kontakt z dziećmi, jednak trzeba pamiętać, że jest dużym psem, który skacze i szaleje, jak każdy pies z ogromnym pokładem energii. Podejrzewamy także, że MEGAN pozostawiona długo sama na ogrodzie, bez obecności człowieka mogłaby zacząć szukać ucieczki. A ma ku temu spore predyspozycje i niejednokrotnie próbowała się już wspinać po kratach swojego boksu. Szukamy dla niej domu odpowiedzialnego, w którym przyszli właściciele będą pracować nad jej zachowaniem i konsekwentnie tego przestrzegać. Jeśli chodzi o jej stosunek wobec innych psów, to bywa różnie. Z jedynymi mija się bez większej ekscytacji, a do innych z kolei wyrywa się z zębami. Nie toleruje innych suczek, a z psami dogaduje się całkiem nieźle. MEGAN w poprzednim domu poczyniła ogromne postępy, jest przede wszystkim spokojniejsza, nauczono jej podstawowych komend, których słucha. Przed adopcją wskazane są chociaż dwa spacery zapoznawcze, aby poznać MEGAN bardzo dobrze i zmierzyć się z jej wadami. Sunia jest już po zabiegu sterylizacji i czeka na nowy dom. Do ludzi jest bardzo pozytywnie nastawiona i widać, że brakuje jej tego kontaktu i miziania.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.