Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Kula

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
11 lat 1 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2021
Nr ewidencji:
85/340/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

KULA to starszy psiak, który na swoje ostatnie lata został oddany do schroniska. Ma około 10 lat (ur. 2011 rok), ale po jego zachowaniu tego wcale nie widać. Został oddany wraz z innym psem, do którego już uśmiechnęło się szczęście i znalazł nowy dom, a KULA jeszcze czeka. Z relacji byłych właścicieli wynika, że KULA nie sprawia żadnych problemów wychowawczych. Jest dobrze wychowany i wszystkiego nauczony. Bardzo dobrze dogaduje się z innymi psami. KULA pomimo swojego wieku jest w dobrej kondycji, chętnie korzysta z każdego wyjścia na spacer. Do ludzi jest bardzo pozytywnie nastawiony, nie przejawia żadnej agresji. Po prostu chodzący ideał. KULA dość dużo szczeka, więc warto wziąć to pod uwagę, gdyby miał zamieszkać w bloku. Prawdopodobnie wynika to z tego, że chce za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Niestety w schronisku starsze psiaki zawsze mają ciężej znaleźć dom. Dlatego liczymy, że KULA niedługo natrafi na wspaniałych ludzi, którzy wezmą go do siebie i pokochają.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.