Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Ores

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
5 lat 5 mc
W schronisku od:
Sierpień 2021
Nr ewidencji:
77/308/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

ORES to niewielki psiak, który jakiś czas temu został znaleziony i nikt się po niego nie zgłosił. Na początku był dość nieufny wobec obcych, lecz z czasem otworzył się i pokazuje, że jest naprawdę fajnym psem. ORES jest spokojnym i bardzo grzecznym psem, a co najważniejsze bezkonfliktowym. Nie wykazuje żadnej agresji wobec człowieka i innych psów. Myślimy, że w domu na spokojnie mógłby mieszkać z drugim psem, który jest tak samo zrównoważony jak ORES. Na początku w nowym domu ORES musi mieć spokój i swoją przestrzeń, jak zresztą każdy psiak po przejściach. Jak tylko poczuje się bezpiecznie to będzie naprawdę cudownym psem. ORES został oceniony przez lekarza weterynarii na około 6 lat (ur. ok 2015 rok). Jeżeli chodzi o koty to podejrzewamy, że ORES nie jest typem psa, który będzie za nimi biegać. Raczej powinien się z nimi dogadać i nie sprawiać żadnych problemów, ale na to nie mamy 100% pewności.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.