Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Bunia

Płeć:
suczka
Rozmiar:
średni
Wiek:
10 lat 8 mc
Miejsce pobytu:
Hotelik w Jaworzu k. Bielska-Białej
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
niski
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831, Ola 500 141 184
Wesprzyj finansowo Bunię
Opis Pieska

Spokojna, stateczna i co najgorsze dla niej, nierzucająca się w oczy sunia Bunia czeka na cud w postaci własnego domku 🙁 To piesek, który nie zabiega o uwagę, nie rozpycha się łokciami, nie jest zawsze pierwsza, wręcz przeciwnie ustępuje miejsca innym i pokornie czeka na swoją kolej.
Jakie ma szanse na tle przebojowych, energicznych, młodych psiaków? Niewielkie...
Bunia ma około 10 lat (ur. 2012 roku) i trafiła do schroniska z ulicy a teraz jest pod naszą opieką. Jest miłym, łagodnym, nieco nieśmiałym psem, zwłaszcza w początkowym kontakcie. Z innymi pieskami nie ma problemu, nie szuka zaczepki dlatego spokojnie może być kolejnym zwierzakiem w domu 🙂 Jest domatorką, uwielbia spokój domowego ogniska. Krótkie spacerki, a nawet ogród wystarczą jej w zupełności, również ze względu na zwyrodnienia w przedniej łapce.
Bunia w towarzystwie swoich, zaufanych ludzi potrafi pokazać jakim prawdziwym jest skarbem, bo ta sunia to bogactwo... wciąż nieodkryte...

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.