Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Kira

Płeć:
suczka
Rozmiar:
duży
Wiek:
8 lat 7 mc
W schronisku od:
Listopad 2021
Nr ewidencji:
107/424/2021/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Kira jak przystało na swoją rasę, jest już straszą i spokojną sunią. Ma około 8 lat (ur. ok 2014 rok). Podejrzewamy, że nie miała łatwego życia. Niestety jej wygląd wskazuje, że była typowym psem polowym. Nie miała wygodnego posłania ,tylko budę i kojec. Jej sierść przypomina grubą warstwę zbitego filcu, niż sierść owczarka niemieckiego. Kira jest bardzo zrównoważona i spokojna. Oczywiście na początku spaceru jest wszystkim zainteresowana, lecz później się uspokaja i pragnie kontaktu z człowiekiem. Nie wykazuje wobec ludzi grama agresji, lecz nie wiemy jak będzie z dziećmi. Jest to mimo wszystko sunia po przejściach i warto uszanować, że nie zaakceptuje wszystkiego. Nie jest raczej typem psa, który od razu wskoczy na kanapę i będzie spać z człowiekiem. Kira potrzebuje czasu, aby zaufać. Myślimy, że po wcześniejszym zapoznaniu będzie w stanie zaakceptować drugiego psa. Jednak on też powinien być zrównoważonym psem. Owczarki z natury są bardzo rodzinnymi i oddanymi psami. Mamy ogromną nadzieję, że jeżeli Kira trafi w odpowiednie miejsce, to stanie się takim psem.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.