Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Blejk

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
4 lata 7 mc
W schronisku od:
Październik 2021
Nr ewidencji:
80/320/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
negatywny
Stosunek do kotów:
negatywny
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Blejk został oceniony na około 4 lata (ur. ok 2018 roku). Trafił do nas po interwencji, gdzie całe życie spędził przywiązany do linki, a jego jedzeniem był tylko suchy chleb i kości. Blejk na początku był bardzo nieufny i zdystansowany wobec człowieka. Zresztą on nigdy nie miał z nim normalnego kontaktu, więc jego zachowanie nikogo nie zdziwiło. Z czasem zaczął się otwierać i mogliśmy zobaczyć, jaki jest naprawdę, a jest cudowny. Blejk to bardzo duży pies i ma niesamowitą siłę. Z pewnością w domu musi być mężczyzna, który nad nim zapanuje. Śmiało możemy powiedzieć, że każdy niepokojący hałas, powoduje strach i panikę u Blejka. Także mieszkanie w centrum miasta bądź przy ruchliwej ulicy nie jest dobrym pomysłem. Ważną kwestią jest też jego charakter. Widać, że bardzo chce zdominować człowieka. Myślimy, że szkolenie lub spotkanie z behawiorystą przed adopcją, który doradzi jak z nim pracować, jest wręcz wskazane. Blejk nie powinien trafić do domu, gdzie są inne psy oraz małe dzieci. To nie jest jeszcze pies, który da sobie zrobić wszystko. Tutaj trzeba nabrać wzajemnego zaufania. Jednak już teraz odważyliśmy się pokazać Blejka światu, ponieważ uważamy, że jest gotowy na adopcje do świadomego domu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.