Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Chrupek

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
7 lat 8 mc
W schronisku od:
Maj 2018
Nr ewidencji:
59/233/2018/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Paulina 668 248 981 Agata 516 488 831
Opis Pieska

Chrupek to około 6/7 letni kawaler (ur.2014), pełen siły i wigoru, który najlepsze lata swojego życia spędza niestety w schronisku. To pies bardzo aktywny na spacerach i póki co brakuje mu okiełznania. Schronisko to nie miejsce dla takiego psa, który nie ma gdzie ani jak wyładować swoich pokładów energii. Mimo że nie jest dużym psem, energia wręcz z niego kipi. Chrupek potrzebuje konsekwentnego opiekuna, który zapewni mu stały, aktywny tryb życia. Psiak jest bardzo niecierpliwy, od razu rwie się na spacery i do biegania, nie ma co się dziwić, okazji do aktywności nie ma za dużo.

Chrupek potrzebuje opiekuna, który go po poprowadzi i wychowa na wspaniałego psa. Nasz podopieczny akceptuje psy, które są w stosunku do niego uległe. Nie polecamy go do domu, gdzie są małe dzieci. Nie jest to też pies, który od razu pozwala obcemu człowiekowi na wszystko. Trzeba mieć na uwadze, że Chrupek potrzebuje czasu, aby całkowicie zaufać człowiekowi.

To dobry psiak, niestety na jego drodze nie stanął jeszcze człowiek, który pomógłby mu to w pełni pokazać... Smutny jest los naszego Chrupka, ale mamy nadzieję, że wkrótce i do niego uśmiechnie się szczęście.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

Schronisko w przypadku adopcji świadczy darmową poradę behawiorystki.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.