Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Skubi

Płeć:
samiec
Rozmiar:
średni
Wiek:
6 lat
W schronisku od:
Lipiec 2021
Nr ewidencji:
60/239/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

Skubi to około 5-letni (ur. ok. 2016 rok) pies w typie rasy foksterier szorstkowłosy. Skubi został znaleziony, lecz z czasem jego właściciele zamiast odebrać psiaka to zrzekli się praw do niego. Ale może to i dobrze, ponieważ Skubi był bardzo zaniedbany. Widać, że nie miał dobrego życia, choć jego charakter na to nie wskazuje. Skubi kocha człowieka i za każdym razem bardzo to pokazuje. Skubi mimo, że jest bardzo przyjaznym i kochanym psem, to jest również bardzo wymagający. Każda osoba, która zna specyfikę tej rasy, doskonale wie że Skubi potrzebuje pracować, myśleć i z pewnością leżenie na kanapie nie jest spełnieniem jego marzeń. Jest to bardzo energiczny pies, który wymaga specjalnego podejścia. Zdecydowanie Skubi nie jest psem dla osób, które planują adopcje po raz pierwszy. Skubi wymaga konsekwentnego działania i ktoś musi się po prostu na tym znać. Na ten moment wiemy, że Skubi nie wykazuje agresji wobec człowieka ani innych psów. Chyba, że ten jest bardzo dominujący. W boksie przebywa z innym, spokojnym psem i nie zauważyliśmy żadnych niepokojących zachowań z jego strony. Raczej nie polecamy go do domu z malutkimi dziećmi, ponieważ mógłby nieumyślnie zrobić im krzywdę, chociażby podczas zabawy. Skubiego trzeba jeszcze trochę zdyscyplinowac, a będzie naprawdę wspaniałym psem.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania i zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.