Twoje wsparcie finansowe pomoże zmienić niejedno psie życie

Rudy

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
8 lat 1 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2021
Nr ewidencji:
88/349/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Paulina 668 248 981
Opis Pieska

RUDY dość niedawno został oddany do schroniska, ponieważ jego właściciel zmarł. Nikt z rodziny nie chciał się nim zająć, dlatego trafił do nas wraz z drugą suczką, która niestety była poważnie chora. RUDY ma około 7 lat (ur. 2014 rok). Jest bardzo spokojnym i zrównoważonym psem. Ładnie chodzi na smyczy, nie wyrywa się w każdą stronę i w miarę dotrzymuje kroku. RUDY cały czas ma uśmiech na pyszczku, jest bardzo wesoły i przyjazny. Widać, że szuka kontaktu z człowiekiem, sprawia mu to radość. Jeżeli chodzi o inne psy, to dogaduje się z nimi bez większych problemów. Wcześniej w domu był z drugim psem i nigdy nie było między nimi problemów. Domyślamy się, że z dziećmi także nawiąże dobry kontakt i je zaakceptuje. Z relacji byłych właścicieli, RUDY jest psem bezproblemowym, który odnajdzie się w każdej sytuacji. Z czystym sumieniem polecamy go do domu i wiemy, że każdy będzie z niego zadowolony.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.