Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Max

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
6 lat 3 mc
W schronisku od:
Wrzesień 2022
Nr ewidencji:
90/369/2022/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831
Opis Pieska

MAX to 4-letni pies (ur.ok 2018 rok). Nie jest już typowym młodziutkim urwisek, ani też oczywiście starym psem. Można powiedzieć, że wiek ma idealny. MAX został do schroniska oddany, ponieważ jego właściciele stracili mieszkanie. Przez te parę lat mieszkał z nimi i jest zapewne nauczony czystości oraz zostawania samemu w domu (chociaż nigdy nie możemy dać tej pewności przed adopcją). Z psami dogaduje się rewelacyjnie. MAX ma za sobą nieudaną adopcję i niestety wiemy, że wydarzenia z ostatnich miesięcy odcisnęły na nim swoje piętno i MAX wymaga pracy, najlepiej pod okiem behawiorysty. Nie polecamy MAXA do domu z dziećmi, szczególnie tymi małymi, gdyż MAX musi mieć sporą własną przestrzeń, której trzeba przestrzegać i nie przekraczać jego granic. MAX jest naprawdę super psem, ale teraz trzeba o niego zawalczyć, żeby wszystko wróciło do stabilności. Przekroczenie jego granic niestety będzie się wiązać z tym, że MAX będzie się bronił tak, jak każdy pies - czyli może ugryźć. MAX potrzebuje świadomych opiekunów, którzy będą chcieli z nim pracować i o niego zawalczyć. W schronisku można skorzystać z porady behawiorystki, która na pewno udzieli cennych rad, jak pracować z MAXEM.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.