Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Zula

Płeć:
suczka
Rozmiar:
średni
Wiek:
10 lat 10 mc
W schronisku od:
Styczeń 2023
Nr ewidencji:
3/12/2023/S
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
przyjazny
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Agata 516 488 831 Paulina 661 427 500
Opis Pieska

Suczka Zula została oddana do schroniska, wraz z czterema innymi psami, po śmierci właściciela. Zula jest sympatyczną sunią, która bardzo łaknie kontaktu z człowiekiem i domaga się jego uwagi. Sunia dogaduje się z innymi psami, jednak chce im matkować, ładnie chodzi na smyczy. Jest to psiak niemal dla każdego, kto tylko zrozumie jej potrzeby - ciepły kąt, dające poczucie bezpieczeństwa towarzystwo człowieka, spokojne spacerki, trochę zabaw i pieszczot oraz oczywiście pełna micha. Zula ma koło 10 lat (ur.ok. 2013 rok) i wydaje się być w dobrej kondycji. Zula szuka spokoju na jesień swojego życia, a nie zgiełku schroniska. Prosimy o dom dla Zuli.


Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu. Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.