Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Fliper

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
6 lat 6 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2023
Nr ewidencji:
290/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

FLIPER jest młodym, około 5-letnim psem w typie TTB (ur. 2018 rok). FLIPER nie miał łatwego życia. Poprzedni właściciele nie podołali w jego wychowaniu i psiak miał już incydent z pogryzieniem człowieka. Nie wiemy, w jakich okolicznościach się to stało, ale teraz naszym celem jest znalezienie odpowiedniego domu dla niego. FLIPER jest bardzo silnym psem i z pewnością musi trafić do osób, które będą w stanie nad nim zapanować. Szczególną uwagę będzie trzeba zwrócić na spacery, które są na ten moment ogromnym problemem. FLIPER w chwili dużego pobudzenia zaczyna gryźć i szarpać smycz, a w ostateczności przekierowuje się na człowieka. W takiej sytuacji FLIPER nie reaguje na żadne odwołania lub komendy, które wiemy, że potrafi wykonać. Szukamy bardzo doświadczonych osób, które znają rasę i jej potrzeby. FLIPER potrzebuje sporej aktywności fizycznej, ale też zajęć wyciszających, które zmęczą go psychicznie. Mamy tutaj na myśli tropienie lub nosework, który fajnie go rozwinie. Pies ma ogromny potencjał na dobrego i oddanego towarzysza, tylko musi zostać odpowiednio poprowadzony. FLIPER pod żadnym pozorem nie zostanie wydany do rodziny z dziećmi. Tak naprawdę dopiero młodzież powyżej 15 roku życia będzie brana pod uwagę. Oczywiście tutaj cała rodzina musi posiadać wiedzę, jak zachować się przy psie i kiedy odpuścić. Bo jak wiadomo, pies też ma swoje granice. FLIPER musi trafić do osoby stanowczej, która jest mocno opanowana i potrafi czytać sygnały wysyłane przez psa. FLIPER do tej pory nie wykazał agresji wobec człowieka. On doskonale zna swoją wartość i możliwości. Cechuje go duża niezależność i odwaga. FLIPER na spacerach interesuje się innymi psami. W bliskim kontakcie jeszcze z nimi nie był, ale raczej nie wykazuje dużej agresji względem nich. W przypadku adopcji do drugiego psa, będą wskazane spacery zapoznawcze w schronisku. Przed samą adopcją należy nastawić się na kilka wizyt u FLIPERA. Nowa osoba musi go dobrze poznać i już w tym miejscu nawiązać relację, aby móc go zaadoptować. Spotkania obowiązkowo będą z behawiorystką, która przeprowadzi szczegółowy wywiad i da cenne wskazówki co do dalszej pracy. Dla FLIPER koniecznie szukamy domu z dobrze zabezpieczonym ogrodem. FLIPER nie jest kandydatem na pierwszego psa w rodzinie! Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.