Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Hultaj

Płeć:
samiec
Rozmiar:
duży
Wiek:
3 lata 3 mc
W schronisku od:
Kwiecień 2024
Nr ewidencji:
204/2024
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
brak informacji
Poziom energii:
wysoki
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

Hultaj jest młodziutkim psiakiem (ur. 2021 rok), który został oddany do schroniska, ze względu na brak warunków na tak dużego psa (Hultaj jest mieszańcem cane corso oraz labradora). Początkowo był bardzo zdezorientowany nową sytuacją, w której nagle się znalazł. Jednak po okresie kwarantanny dał się poznać jako bardzo pozytywny pies. Hultaj chętnie nawiązuje kontakt z człowiekiem i domaga się uwagi. Jest bardzo energiczny i żywiołowy. Dobrze odnajdzie się u osób lubiących aktywnie spędzać czas. Absolutną koniecznością będą długie spacery obfitujące w możliwość swobodnej eksploracji i węszenia oraz ćwiczenia mające na celu wyciszenie psa. Hultaj ma predyspozycje na wspaniałego psa rodzinnego, ale musi być odpowiednio prowadzony przez przyszłych właścicieli. Hultaj jest dużym psem, więc podczas adopcji warto przemyśleć kilka kwestii, związanych z jego wielkością. Psiak potrafi pociągnąć i użyć swojej siły na spacerze. Do innych psów jego nastawienie jest różne. Jeżeli miałby zamieszkać wraz z innym psem, to konieczne będą spacery zapoznawcze przed adopcją. W schronisku można skorzystać z pomocy behawiorystki, która doradzi jak prawidłowo postępować z Hultajem po adopcji.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub mieszkania oraz zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.