Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Młodzi aktywiści z Bielska i okolic😉

W minioną sobotę odbyło się spotkanie w ramach programu “Młody aktywizm”, które zorganizowane było przez redakcjaBB podczas 20. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie w Bielsku-Białej. Dyskusja opierała się głównie na lokalnym aktywizmie młodych osób, które działają w różnych miejscach, robią zupełnie coś innego, ale mają wspólny cel - POMOC!
Wolontariuszka z naszej Fundacji i Bielskiego Schroniska Reksio poruszyła temat bezdomnych zwierząt. Niestety, żyjąc w dzisiejszych czasach, zwierzęta nadal traktowane są jak przedmioty i istoty niemające uczuć. Rozmawialiśmy o interwencjach, wolontariacie i edukacji, bo to ona jest najważniejsza. Bez niej, tak naprawdę każdy byłby zatracony w swoich przyzwyczajeniach i przemyśleniach, które niekoniecznie są dobre. Na spotkaniu pojawiły się osoby prawie w każdym przedziale wiekowym. Dlatego też został poruszony dość istotny temat, jakim był konflikt pokoleniowy. Nie bez powodu młode osoby czasem tracą zapał do działania, skoro na każdym kroku są krytykowane przez osoby starsze, ponieważ mają inne poglądy i zdanie. Mamy nadzieję, że po tym spotkaniu, chociaż w małym stopniu, młodzi aktywiści zyskali sympatie i uznanie, ponieważ czasem warto ich posłuchać i docenić.

Po całej dyskusji został także zaprezentowany kalendarz, który wykonuje Domdlapsa, czyli również wolontariusze ze schroniska. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony oczywiście na pomoc zwierzętom. I o tym właśnie też była mowa, że wolontariat to nie tylko interwencja czy spacer z psem. Można także pomagać w zupełnie inny sposób.

Dziękujemy za zaproszenie😉