Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Sami

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
2 lata 6 mc
W schronisku od:
Marzec 2023
Nr ewidencji:
189/2023/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
brak informacji
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491
Opis Pieska

SAMI został znaleziony już pewien czas temu. Do tej pory nikt się po niego nie zgłosił. SAMI jest psem, który niestety został skrzywdzony w przeszłości. Przejawia sporą niechęć w stosunku do kobiet. Zapięcie obroży i spokojne wyjście na spacer nie jest proste. Z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej, ale do ideału trochę brakuje. SAMI zupełnie inaczej zachowuje się w obecności mężczyzn. Pozwala sobie na głaskanie i przytulanie. Podejrzewamy, że kobieta mogła go skrzywdzić i dlatego nie potrafi na nowo zaufać. SAMI jest bardzo młodym psem. Został oceniony na mniej więcej rok (ur. 2022 rok). SAMI nie zostanie wydany do domu z małymi dziećmi. Szukamy dla niego osób, które będą świadome wszystkich problemów i będą w stanie nad nimi pracować. Zlekceważenie zaleceń behawiorystki może doprowadzić do nagromadzenia się dodatkowych problemów behawioralnych. Przy adopcji SAMIEGO dobrze byłoby przyjechać kilka razy na spacery zapoznawcze. Można również skorzystać z porady behawiorystki, która udzieli cennych wskazówek w pracy z psem. SAMI zrobił już dość ogromne postępy, gdyż zaczął wychodzić na spacery, więc małymi kroczkami wszystko zmierza ku lepszemu.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.