Przekaż 1.5% podatku Psiej Ekipie, KRS 0000697348

Niko

Płeć:
samiec
Rozmiar:
mały
Wiek:
7 lat 6 mc
W schronisku od:
Czerwiec 2021
Nr ewidencji:
51/202/2021/P
Miejsce pobytu:
Schronisko Reksio Bielsko-Biała
Stosunek do psów:
akceptuje niektore
Stosunek do kotów:
brak informacji
Stosunek do dzieci:
negatywny
Poziom energii:
średni
Kontakt w sprawie adopcji:
Kasia 508 452 388
Opis Pieska

NIKO to około 7-letni pies (ur. 2017 rok). Zdecydowanie należy do grona trudniejszych i bardziej wymagających psów. NIKO w pierwszym kontakcie z człowiekiem nie pozwala na żadną interakcję. Szczeka i pokazuje zęby, aby odstraszyć potencjalne zagrożenie. Niko szanuje swoją własną przestrzeń i nie każdemu pozwoli na bliższy kontakt ze sobą. Na pogłaskanie Niko trzeba sobie zasłużyć. Nie wiemy, co złego spotkało tego psa, ale jego zachowanie świadczy o tym, że szczekaniem stara się zagłuszyć swój strach. Praca z NIKO wiąże się z wieloma wizytami w schronisku. On najpierw musi zaufać nowej osobie, aby pozwolić na bliższy kontakt. Pod żadnym pozorem nie zostanie wydany do domu, w którym są małe dzieci. NIKO potrzebuje doświadczonych i zdeterminowanych osób, które podołają jego charakterowi. Wszystkie jego problemy muszą zostać przepracowane, aby każdemu żyło się prościej. Ta adopcja nie będzie łatwa, ale wiemy, że jest możliwa. Niko w schronisku przebywa w boksie wraz z innymi psami, ale w przypadku adopcji, gdzie jest już drugi pies - konieczne będzie ówczesne zapoznanie psów. Przed adopcją konieczne będzie spotkanie się z behawiorystką, która pracuje w schronisku. Na pewno da cenne wskazówki i pomoże w pracy z Niko. Niko w schronisku znajduje się od 2021 roku i dopiero od niedawna zaczął wychodzić na spacery pierwsze z behawiorystką, a teraz stopniowo dopuszcza do siebie kolejnych wolontariuszy darząc coraz większym zaufaniem nowe dla niego osoby. Sporo pracy jeszcze przed nim, ale i tak zrobił ogromne postępy.


Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu lub do mieszkania oraz zastrzega sobie prawo do sprawdzenia nowego domu.

ZANIM ZAADOPTUJESZ PSA...
czyli kwestie, które należy przemyśleć przed podjęciem decyzji

Bardzo łatwo jest zakochać się w psiaku, który potrzebuje ratunku i na pewno chcesz mu pomóc w dobrej intencji. Natomiast, na prawdę musisz rozważyć kilka rzeczy zanim poświecisz się ratowaniu potrzebującego psa i zaoferujesz mu miejsce w swoim sercu. Lista poniżej zawiera kilka pytań na które trzeba odpowiedzieć przed podjęciem tej ważnej decyzji - zabraniem psa ze schroniska pod swoj dach.

CZY STAĆ CIĘ NA UTRZYMANIE PSA?

Czasy są ciężkie więc musisz przemyśleć, czy jesteś w stanie utrzymać psa - pomyśl nie tylko o cenie dobrej jakości karmy, którą musisz zapewnić swojemu psu. Do tego dochodzą wizyty u weterynarza, ubezpieczenie dla zwierzęcia, obroża z identyfikatorem i zaczipowanie. Nie zapomnij też o legowisku, kocach oraz zabawkach. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy musisz zapewnić psu aby mógł wieść zdrowe, szczęśliwe i bezpieczne życie.

Czy masz czas dla psa?

Psy potrzebują dużo miłości i uwagi. Wymagają codziennych ćwiczeń i wypuszczenie ich do ogrodu przed domem kilka razy dziennie może im nie wystarczyć. Psy potrzebują spacerów, fizycznych ćwiczeń jak i stymulacji umysłowej. Zależnie od rasy niektóre bardziej od innych.

Mieszkasz w domu czy mieszkaniu?

Rasa i typ psa którego adoptujesz w dużej mierze zależy od tego gdzie mieszkasz oraz od rodzaju Twojego domu czy mieszkania. Niektóre psy świetnie nadają się do mieszkań, zaś inne nie. Musisz uważnie to przemyśleć zanim podejmiesz decyzję i odpowiednio dobierzesz psa do swojego otoczenia.

Czy wszyscy z domowników chcą psa?

Upewnij się, że domownicy nie mają nic przeciwko dzieleniu swojego domu z psem. Pamiętaj, że psy zrzucają sierść pozostawiając ją na meblach, dywanach i często wracają do domu z ubłoconymi łapami! Musisz być pewny, że cała rodzina jest na to gotowa.